Yeni Hobi Bahçesi Aldık. Neler Yapmamız Lazım?

Soru & CevapYeni Hobi Bahçesi Aldık. Neler Yapmamız Lazım?
Soru Cevap Admin sormuş 1 sene önce

Merhabalar, öncelikle bizimle tecrübe ve fikirlerinizi paylaştığınız için çook teşekkür ederim. Ben de yeni bir bahçe aldım ve çaresizce elimizde tapu ile kalakalmışken sayenizde yapmamız gereken her şeyi öğreniyoruz:) Yerimiz sizin ki gibi Kemalpaşa Yukarıkızılca\’da. Dolayısı ile deneyim yaşadığınız firma ve isimlerle yakından ilgileniyorum. Hiç bilmediğimiz bu konularda sizin çalıştığınız firmalardan da fiyat almak isteriz. Zahmet olmaz ise boş bir vaktinizde şu bilgileri iletirseniz çok memnun olurum: Elektrik işleri için anlaştığınız firma ve varsa telefon numarasını alabilir miyiz? Su kuyusu bahçeyi aldığınızda mı vardı? Bu konuda bilgi göremedim ya da kaçırdım, sonradan yapıldı ise bilgi alabilir miyim? Foseptik çukuru ve tabana beton attırmak için anlaştığınız ustaya nasıl ulaşabiliriz? Bir de konteyner ev firmasını öğrenebilir miyim? Vaktinizi aldım hakkınızı helal edin. Müsait anınızda bana mail gönderirseniz çok memnun olurum. Çok teşekkürler. İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

1 cevap yazılmış
hobibahce Admin cevapladı 1 sene önce

Blogdaki yazıların işinize yaramasına çok sevindim. Blog için harcanan emeğin boşa gitmediğini görmek çok güzel.
Bahçemizdeki çukur biz satın aldığımızda vardı. O birikinti çok işimizi gördü fakat yeterli olmuyor. O yüzden biz de önümüzdeki dönemde kuyu açtırmayı planlıyoruz.
Konteyner ev için öz aşkar diye bir firmayla çalıştık. . Kemalpaşa yolunda showroomları. Gönül rahatlığıyla öneremiyorum çünkü bir kaç sıkıntı yaşadık. Yine bir kaç firmadan fiyat alın.
Beton zemin, foseptiği ve tel çiti Kemalpaşa çit diye bir firmaya yaptırdık. Fiyatları biraz yüksek fakat işleri temiz. Bizim bahçe engebeli olduğu için çoğu firma fiyat vermedi bile. Biz de bu adamları bulunca verdik işi.
Fidan dikimi peyzaj için firma ararsanız gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir isim var. Hikmet Ayvalı ziraat mühendisi. Genç peyzaj firmanın adı
Bu arada bahçeniz hayırlı olsun. Umarım tüm hayallerinizi gerçekleştirmek nasip olur. Yukarıkızılca çok güzel. Ben istanbulda görevliyim. Ama babamla annem her haftasonu bahçedeler. Fırsatınız olursa tanışmaya gidebilirsiniz.
Görüşmek üzere

Cevabınızı Yazın

11 + 19 =