Konteyner İçin Su Deposu

Soru & CevapKategori: Konteyner EvKonteyner İçin Su Deposu
orhande sormuş 1 sene önce

Merhaba, öncelikle böyle bir paylaşım platformunu oluşturduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. Bizimde 2017 Şubat ayında Kandıra / Pelitpınarı köyünde aldığımız 3 dönüm tarla ile sizinki kadar kapsamlı olmasa da ufak çaplı bir bahçe girişimimiz oldu. Bahçe Blog bu bağlamda bize yol gösterici oldu diyebilirim, emeğinize sağlık.
 
Soruma gelecek olursak sizinde başınıza gelmiş; işçilerin başında durmadığınız da sıkıntı olabiliyor. Diz ameliyatı geçirdiğimden dolayı işlerin bir bölümünde ne yazık ki ustaların başında olamadım. Genelde işi bitirdikten sonra arayıp haber verdikleri içinde bazı şeyler oldu-bittiye geldi.
 
Ben konteynerin üzerine Çatı+Veranda yaptıracağımdan dolayı su deposunu sizinki gibi konteynerin üstüne koyamadım. 2 tonluk dikey su depomuz var ve ustamız su deposunun alt betonunu hemen konteynerin neredeyse 1 metre arkasına atmış. Su deposunun altında 1 metre civarı demir kasnak var onun üzerinde duruyor. Bu şekilde sizce konteynerin iç tesisatına su gelir mi, özellikle WC’nin sifon deposunu doldurması benim için önemli.

Mustasfa çakı replied 4 ay ago

Rezervuar su deposundan aşağıda ise sorun olmaz. tepe rezervuarı kullanmayın

1 cevap yazılmış
hobibahce Admin cevapladı 1 sene önce

Orhan bey merhaba,
Bahçe blog paylaşımlarının işinize yaramasına sevindim. Bizim gibi sonradan köye kaçma hevesi taşıyanlar için bu işler biraz el yordamıyla ilerliyor. O yüzden mümkün mertebe tecrübelerimizi paylaşmamız lazım.
Öncelikle geçmiş olsun. İşçi konusunda tek kelime etmek istemiyorum :) yabancı olduğunuz için hem sizden fazla yevmiye almaya çalışacaklar hem de tüm işleri savsaklayarak yapacaklar. Hatta öğle yemeğini sizin getirmenize rağmen evlerine gitmek isteyip 3 saat sonra dönecekler. ve Tam yevmiye isteyecekler.
Konumuza gelecek olursak; su deponuzu Konteyner evinizin üzerine yerleştirmeyeceğiniz için dikey su deposu tercihiniz doğru olmuş. Ve anladığım kadarıyla bu depo 1 metre kadar yüksekte. Su deponuz konteyner evinizin üzerinde bile olsa musluklarınızdan çok cılız su gelecek ve randıman alamayacaktınız. şahsen biz bu sorunu yaşadık. Hatta su cılız geldiği için banyodaki elektrikli su ısıtıcısı dahi çalışmadı.
Tabi mecburen çözümü de bulduk :) n11 sitesinden 12 voltluk karavan – yat hidroforu diye geçen hidrofordan aldım. Elektrikçiye onu taktırdım. Depodan gelen suyun basıncını arttırdı ve böylece konteyner evin içerisindeki tüm musluklara tazyikli su geldi ve banyodaki elektrikli su ısıtma cihazı çalıştı.
Tek sıkıntı bu cihaz siz musluğu açtığınızda ses çıkarmaya başlıyor. Buna da yapacak bir şey yok sanırım. Cihazı ayrı bir sigortaya bağlayın ve gece konteyner evde kalırsanız yatmadan o sigortayı kapatın. Ara ara ses çıkarıp rahatsız edebiliyor. bu bahsettiğim hidrofor ufak ve yer kaplamıyor.
Tabi bu karavan – yat hidroforlarının dakikada farklı litreyi farklı basınçla gönderenleri var. ortalama bir şey işinizi görecektir. aleti mümkünse konteyner evin içerisine yerleştirin yağmurda vs sıkıntı olabilir.
Saygılar.

Cevabınızı Yazın

10 + 3 =