Konteyner Ev Seçimine Başlamadan…

Piyasadaki her üründe olduğu gibi inşaat/yapı sektöründe de ürün çeşitliliği mevcut. Farklı iklimlere, farklı bütçelere ve farklı kullanım amaçlarına göre onlarca çeşit yapı çözümü var. İşte tamda bu durum seçim aşamasının azda olsa zorlaşmasına sebebiyet veriyor. Tabi ne istediğini bilen kişiler için herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Son yıllarda prefabrik ev, konteyner ev, çelik ev gibi yapı çözümleri giderek yaygınlaşmakta ve ilgi çekmektedir. Fakat bu yoğun ilginin karşısında internet üzerinden sağlıklı bilgiye ulaşmak epey zor. Sadece bir kaç forum sitesinde bahsi geçen bu yapı çözümlerinin geniş geniş incelenerek, üzerinde çalışılmaya ihtiyacı var. konteyner-ev-secimi-fiyatlari Konteyner ev fiyatları firmadan firmaya farklılık gösterse de, bundaki en büyük etmen evin içinde kullanılan malzeme, kaç kapısının veya kaç penceresinin olmasının istendiği, izolasyon malzemesi, dıştan ve içten dekoratif görüntü, standart dışı ölçü istekleridir. Bu istekler konteyner evimizi bize özel hale getirmenin yanında maliyetine de katlanmamız gereken bir durumdur. Sadece maddiyatın yanı sıra bu yapı çözümü ile ilgili kafalarda bir çok soru işareti bulunmaktadır. İşte tamda bu sebeple konterner ev kategorisi altında “neden konteyner ev?, Konteyner ev seçilirken dikkat edilmesi gerekenler? konteyner ev için imar izni gerekli mi?, Konteyner ev kullanışlı bir çözüm mü?, Konteyner ev dayanıklı mı? Konteyner ev fiyatları nasıl? gibi sorulara yanıt bulmaya çalışarak, satın aldığımız konteyner evi seçerken yaptığımız araştırmalar ve yaşadığımız tecrübeler hakkında bilgi vermek istiyorum. Vereceğim bu bilgiler ışığında konteyner ev seçiminizin size uygun bir çözüm olup olmadığını  rahatlıkla anlayabileceğinizi düşünüyorum. Kısa bir girişten sonra yazı dizimize başlayalım. Ekleme 10.06.2017: Sevgili okurlar kendi bahçemiz için konteyner ev tercihimizi yaptık ve konteyner evi bahçemize yerleştirdik. Konyetner Ev Detaylı İncelemesi adlı yazımdan konteyner hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

HOBİ BAHÇEMİZDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İŞLEMLER

hobibahce

Adım Çağlar. 1987 doğumluyum. Hayatı boyunca şehirde yaşamış biri olarak, gün geçtikçe yüksek katlı apartmanların duvarları üzerime geldikçe; toprağa ve doğaya olan özlemim katlanarak artıyor. Bu sebeple annemin ve babamın emeklilik dönemlerini huzurlu bir ortamda geçirmeleri için kurma gayretinde olduğumuz çiftlik için edinmiş olduğumuz iyi/kötü tecrübeleri bu blogda sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Konteyner Ev Seçimine Başlamadan…” için 2 yorum

  • 20 Eylül 2022 tarihinde, saat 13:40
    Permalink

    Emekli olmama az kaldığı için internette araştırma yaparken sitenize rastladım. Faydalanabileceğim çok değerli bilgiler derlemişsiniz. Anne ve Babanız adına çok mutlu oldum, keşke benimde emeklilik dönemim için araştırma yapan biri olsaydı. Bundan sonra sitenizi takip edeceğim. Elinize sağlık

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Emek Hırsızlığı Bu Kadar Kolay Olmamalı Değil Mi?