Neden Konteyner Ev’i Seçtik?

“Konteyner ev seçimine başlamadan” adlı yazımın ardından bu yazıda Neden konteyner ev tercih etmeliyiz? sorusuna yanıt vermeye çalışıcam.

Hobi bahçesi için yer seçimi ne kadar zorsa, bu bahçede kullanılacak yapı çözümünü belirlemekte bir okadar zor olduğu kesin. Bu nedenle hobi bahçemize yada çirtliğimize konduracağımız yapıdan beklentilerimizi belirlememizde fayda var.

konteyner-ev-izmir-fiyati

Bizim konteyner ev seçerken ki öncelik ve beklentilerimiz şu şekilde;

 • İmar izni gerektirmemesi ( ayaklar üzerinde, nakliyesi kolay)
 • haftada en fazla 2 gece konaklayabileceğimiz
 • bir evden beklenen (duş, tuvalet, lavabo, mutfak, aydınlatma gibi) özellikleri bizlere sunması
 • Küçük çiftliğimize kalıcı bir yapı çözümü bulana kadar bizi idare etmesi
 • Uygun fiyatlı olması
 • Tek parça olup, ustayla, işçiyle bizi uğraştıracak fazla işinin olmaması
 • Küçük metrekarelerde bir ortamın işimizi görecek olması
 • Belli bir süre kullanıldıktan sonra, satılmak istendiğinde fazla bir kaybı olmadan sadece nakliye+vinç ücreti ( aynı ilçe içi nakliye 350-400 tl dolaylarında ) ile başka bir yere rahatlıkla nakledilebilmesi.
 • Görüntüden ziyade işlevinin bizim için ön planda olması
 • Bahçe araç gereçlerimizi koyabileceğimiz kapalı bir ortam sunması vb sebeplerden dolayı konteyner evin bizim için mantıklı bir çözüm olduğunu düşündük.

her nekadar önceleri prefabrik ev için araştırmalarımızı yoğunlaştırmış olsakta;

 • prefabrik evin nakliyesinin satış sitelerinde bahsedildiği gibi kolay ve randımanlı olmaması,
 • Su basmanı yaptırılmasının maaliyetli bir işlem olması
 • Satış sitelerinde bahsedilen rakamlar tamamen reklam amaçlı olduğunu gördük. Toplam rakamların KDV, nakliye, işçi yemek ve konaklaması ve detaylı istekler sonrası betonarme bir ev fiyatından pek de aşağı kalır yanı olmadığına şahit olduk.

İşte bu gibi sebepler bizi konteyner ev seçimine yöneltti. Sizlerde yukarda bahsettiğim gibi önceliklerinizi belirleyerek yola çıkarsanız, hangi yapı çözümünü seçeceğinize daha kolay karar verebilirsiniz.

Tabi birde şöyle birşey var ki; Konteyner ev giderek popüler bir hal almaya başladığından ürün çeşitlendirmesi ve kaç metrekarelik bir konteyner ev istendiğine bağlı olarak fiyatlar çok farkediyor. Ve fiyatlar bukadar farkedince de konteyner ev mantıklı çözüm olma özelliğini yitiriyor. Bu sebeple başta belirlediğiniz önceliklere sadık kalmya çalışarak, başta mantıklı olan kararınızın sonrasında kocaman bir hataya dönüşmesini engellemiş olursunuz.

Bir sonraki yazımda konteyner ev çeşitlerini detaylı bir şekilde incelemeyi düşünüyorum.

 

Ekleme 10.06.2017: Sevgili okurlar kendi bahçemiz için konteyner ev tercihimizi yaptık ve konteyner evi bahçemize yerleştirdik. Konyetner Ev Detaylı İncelemesi adlı yazımdan konteyner hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.HOBİ BAHÇEMİZDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İŞLEMLERhobibahce

Adım Çağlar. 1987 doğumluyum. Hayatı boyunca şehirde yaşamış biri olarak, gün geçtikçe yüksek katlı apartmanların duvarları üzerime geldikçe; toprağa ve doğaya olan özlemim katlanarak artıyor. Bu sebeple annemin ve babamın emeklilik dönemlerini huzurlu bir ortamda geçirmeleri için kurma gayretinde olduğumuz çiftlik için edinmiş olduğumuz iyi/kötü tecrübeleri bu blogda sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Neden Konteyner Ev’i Seçtik?” için 3 yorum

 • 14 Mart 2018 tarihinde, saat 13:06
  Permalink

  Paylaşımından çok istifade ettim teşekkür ederim.Merak ettiğim bir husus var konteyner eve elektirik abonesi olmak için ne gibi prosedür istiyorlar bun konuda ne söyleyebilirsiniz.tşk ederim

  Yanıtla
  • 14 Mart 2018 tarihinde, saat 16:01
   Permalink

   Özgür bey merhaba,

   Ev elektriği için belediyeye başvuru yapmanız ve bazı şartları sağlamanız gerekiyor. İlçe belediyenizden veya bu işleri takip eden elektrikçilerden bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 21 Ağustos 2022 tarihinde, saat 11:02
  Permalink

  yurt dışında bir ay kadar konteynır evde yaşamıştım. aşırı sıcak olduğu için çok sevemedim. demir olduğu için tüm güneş ısısını çekiyor. umarım sizin için aynı durum sorun olmamıştır.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Emek Hırsızlığı Bu Kadar Kolay Olmamalı Değil Mi?